
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 92 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Active |
| Quiescent Current | 2.3 mA |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 100 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2 V |
| Max Output Voltage | 92 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Down |
Stock: 139
Distributors
pcbx
Unit Price$4.09939
Ext.Price$4.09939
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.09939 | $4.09939 |
| 10 | $3.15383 | $31.53830 |
| 25 | $2.91617 | $72.90425 |
| 50 | $2.78184 | $139.09200 |
| 100 | $2.65370 | $265.37000 |
| 300 | $2.51228 | $753.68400 |
| 500 | $2.37841 | $1189.20500 |
| 1000 | $2.30917 | $2309.17000 |
| 3000 | $2.28726 | $6861.78000 |
| 5000 | $2.26556 | $11327.80000 |
